Blog

Ako na vypnutý dekolt? Objavte tipy na starostlivosť o tenkú pokožku dekoltu

Ako na vypnutý dekolt? Objavte tipy na starostlivosť o tenkú pokožku dekoltu

Hladká, pevná pokožka tváre, ktorá je podrobovaná poctivej a pravidelnej starostlivosti. Nižšie však nájdete hrudník, na ktorom badať známky poškodenia slnkom, ochabnutie, vrásky, nejednotný tón alebo pigmentové škvrny. Niektorí kozmetológovia tento jav vtipne nazývajú aj syndróm lietajúcej hlavy, pretože niekedy môžete mať pocit, že udržiavaná pokožka tváre nepatrí k neudržiavanému dekoltu.

Tenká pokožka hrudníka s minimom podkožného tuku je náchylnejšia k tvorbe vrások, a ochabnutý dekolt môže pokaziť celkový mladistvý dojem. Čo teda môžete robiť, aby ste si uchovali svoju pokožku dekoltu pevnú a hladkú?

1.Čistenie

Doprajte vášmu dekoltu každodennú očistu. Vyhnite sa však intenzívnemu treniu pokožky, namiesto toho len jemne, končekmi prstov vmasírujte čistiaci prostriedok a opláchnite vlažnou vodou. Namiesto čistiacich mechanických peelingov, používajte radšej peelingy chemické, ako napríklad Facederma® Sérum s vitamínom A. Drhnutie môže pokožku dráždiť a ešte viac urýchliť proces starnutia.

Vďaka exfoliácii a pravidelnému čisteniu sa odstraňujú nánosy odumretých buniek a zvyšuje sa cirkulácia krvi. Vaša pokožka tak bude pripravená na čo najefektívnejšie vstrebávanie aktívnych látok z produktov.

Produkty s čistým zložením

2. Kozmetická starostlivosť

Špeciálne kozmetické prípravky na krk a dekolt nie sú potrebné. Jednoducho siahnite po rovnakých produktoch, aké používate na tvár, a natrite ich na dekolt v hrubšej vrstve. Riaďte sa základným kozmetickým pravidlom – tvár sa začína vo výstrihu a končí vlasovou líniou. Celej tejto ploche venujte rovnakú pozornosť, ako vašej tvári.

Najvhodnejšie sú produkty s obsahom kyseliny hyalurónovej (napríklad Facederma® Sérum kyseliny hyalurónovej), retinoidov (Facederma® Sérum s vitamínom A) alebo s vitamínom C (Facederma® Bieliace a rozjasňujúce sérum). Tieto látky napomáhajú k redukcii jemných liniek a vrások vďaka zvýšenej produkcii kolagénu.

Ak do kozmetickej starostlivosti občas pridáte aj naše alginátové pleťové masky, vaša pleť sa vám poďakuje!

3. Oleje

Na dekolte môžete vidieť proces starnutia rýchlejšie, pretože sa tu nachádza menej mazových žliaz a lipidová vrstva je znížená o 30-40%, v porovnaní s vrstvou na tvári. Kvôli nedostatku prirodzenej hydratácie sa práve na dekolte môžu ľahšie vytvárať vrásky. Tenkú pokožku je preto potrebné dostatočne hydratovať za pomoci olejov. Oleje posilňujú bariérovú funkciu kože, vďaka čomu uzamykajú vlhkosť v pokožke. Tenká pokožka dekoltu tak ostáva pružná a vypnutá.

Facederma® Telový olej s hodvábom navyše dodá vášmu dekoltu zamatový lesk a definíciu!

4. Parfumy

Múzy, žiaden stres, nemusíte sa parfumov úplne vzdať. Ideálne by ste sa však mali vyhnúť ich aplikácii na krk a dekolt. Tenká pokožka v tejto oblasti nemusí dobre reagovať na alkohol, ktorý je často obsiahnutý v parfumoch. Namiesto toho si parfum aplikujte na zápästie či oblečenie.

5. Múzy, vystrite sa!

Skúste sa vyhýbať spánkovým polohám, kde dochádza ku krčeniu pokožky dekoltu – takými je napríklad spánok na bruchu alebo boku. Ideálna spánková poloha proti vzniku vrások je spánok na chrbte. Ku krčeniu kože prispieva aj nesprávne držanie tela či tesné push-up podprsenky.

Vhodnými cvikmi sa dokážete spevniť na tých správnych miestach, čo vedie k správnemu držaniu tela.

EXTRA TIP:

Neustále zdôrazňujeme dôležitosť starostlivosti o svoju pokožku, no rovnako dôležité je starať sa o zdravie svojich pŕs. Doprajte si kvalitnú masáž dekoltu a spojte ju aj so samovyšetrením prsníkov. Preventívne samovyšetrenie rakoviny prsníkov by ste si mali spraviť aspoň raz do mesiaca. Okrem vypnutej pokožky dekoltu budete mať aj dobrý pocit, že ste niečo urobili pre svoje zdravie!