Blog

Všetko, čo potrebujete vedieť o sete Duo balenie krémov + Sérum kyseliny hyalurónovej

SET FACEDERMA

Zimné mesiace predstavujú pre integritu kožnej bariéry značnú výzvu, keďže nízke teploty, znížená vlhkosť a ostrejší vietor v exteriéri a vysoké teploty a suchý prekúrený vzduch v interiéri môžu významne prispieť k transepidermálnej strate vody, čím dochádza k oslabeniu ochranných funkcií kože. Pokožka sa stáva suchšou, citlivejšou a náchylnejšou k podráždeniu.

V tejto súvislosti je esenciálna aplikácia adekvátnej kozmetickej starostlivosti, zameranej na posilnenie kožnej bariéry, optimalizáciu hydratačného stavu a minimalizáciu vplyvu oxidačného stresu. Na obranu proti týmto negatívnym vplyvom predstavuje Facederma set s trojkomináciou produktov – Perlovým krémom, Hodvábnym krémom a Sérom kyseliny hyalurónovej – ideálnu voľbu.

Tieto produkty obsahujú unikátne kombinácie aktívnych zložiek, ktoré sú špeciálne navrhnuté tak, aby poskytovali pokožke potrebnú výživu, hydratáciu a ochranu aj počas zimných mesiacov.

TIPY OD NAŠEJ ZAKLADATEĽKY, VIERKY ONDRÍKOVEJ

Vierka je dermatokozmetička a tento zimný set pre vás vyskladala práve ona. Ako odporúča produkty aplikovať, a aké sú ich najväčšie benefity, sa dozviete vo videu.

AKÉ SÚ BENEFITY TOHTO SETU?

DUO BALENIE KRÉMOV
PERLOVÝ KRÉM

Perlový krém je formulovaný s cieľom poskytnúť komplexnú výživu pokožke, a zároveň ju chráni pred negatívnymi účinkami voľných radikálov:

Mandľový a jojobový olej: Tieto oleje poskytujú intenzívnu hydratáciu a majú vynikajúce zvláčňujúce vlastnosti. Sú ideálne pre suchú a citlivú pokožku, keďže pomáhajú obnoviť jej bariérovú funkciu.

Makadamiový olej: Bohatý na esenciálne mastné kyseliny, tento olej napomáha k regenerácii a hydratácii pokožky, čo je v zimných mesiacoch kľúčové.

Glycerín a bambucké maslo: Tieto zložky sú známe svojou schopnosťou uzamykať vlhkosť v pokožke, poskytujúc dlhotrvajúcu hydratáciu a ochranu pred chladným počasím.

Perlový prášok: Známy svojimi regeneračnými a rozjasňujúcimi vlastnosťami, perlový prášok pomáha zlepšovať textúru pokožky a bojovať proti známkam starnutia..

Kmeňové bunky alpskej ruže: Zvyšujú odolnosť pokožky voči vonkajším stresom a zlepšujú pevnosť a pružnosť pokožky.

 

HODVÁBNY KRÉM

Hodvábny krém je zameraný na zvýšenie hydratácie a zlepšenie textúry kože vďaka svojej unikátnej kombinácii aktívnych zložiek:

Olej z hroznových jadier, mandľový olej a makadamiový olej: Poskytujú synergický efekt v obnove lipidovej bariéry a zvyšujú hydratačné vlastnosti kože.

Hydrolyzovaný hodváb: Zlepšuje hladkosť kože a jej schopnosť udržiavať hydratáciu na optimálnej úrovni.

Bambucké maslo: Ponúka výživu a hlbokú hydratáciu, čím zabraňuje vysušovaniu pokožky v chladnom počasí.

Vitamín E: Poskytuje antioxidantnú ochranu a pomáha v boji proti predčasnému starnutiu.

Kmeňové bunky kostihoja lekárskeho: Majú významný vplyv na podporu regeneračných procesov v koži, čím prispievajú k jej obnove a zlepšeniu jej odolnosti.

DUO balenie krémov
SÉRUM KYSELINY HYALURÓNOVEJ

Sérum kyseliny hyalurónovej využíva molekuly rôznych molárnych hmotností, aby poskytlo cieľovú hydratáciu v rôznych vrstvách kože:

Nízkomolárna kyselina hyalurónová penetruje hlboko do dermálnej vrstvy kože, kde pôsobí na zvýšenie hydratácie zvnútra, čím prispieva k zlepšeniu pružnosti a redukcii vrások. Táto forma kyseliny hyalurónovej stimuluje produkciu kolagénu, čo má za následok zvýšenie pevnosti a elasticity kože, a tým aj jej mladistvejšieho vzhľadu.

Vysokomolárna kyselina hyalurónová zostáva na povrchu kože, kde vytvára neviditeľný hydratačný film, ktorý efektívne zabraňuje transepidermálnej strate vody. Táto forma má okamžitý vyhladzujúci efekt na povrch kože, zlepšuje jej textúru a poskytuje okamžitý pocit hydratácie a komfortu.

Sérum kys. hyalurónovej

Pre dosiahnutie zdravia, vitality a mladistvého vzhľadu pokožky aj v zimnom období odporúčame aplikovať Pleťový krém s perlami na deň a Sérum kyseliny hyalurónovej v kombinácii s Pleťovým krémom s hodvábom na noc.