Blog

Tónovať či netónovať? Pozrite sa s nami na najčastejšie mýty o pleťových tonikách.

Tónovať či netónovať? Pozrite sa s nami na najčastejšie mýty o pleťových tonikách.

MÝTUS č.1. Toniká sú určené len pre ľudí s mastnou pleťou

Mnoho ľudí sa domnieva, že primárnou funkciou tonika je odstránenie prebytočného mazu, a preto je určené pre ľudí s mastným typom pleti.

Medzi ďalšie dôležité funkcie tonika však patrí aj obnova zdravého pH pokožky alebo príprava pleti pre lepšie vstrebanie produktov, ktoré aplikujete po tonizácii pleti.

Toniká sú preto určené pre každý typ pleti, stačí si vybrať také, ktoré presne adresuje problémy vašej pokožky.

MÝTUS č.2. Toniká nahrádzajú odličovače

Tonikum síce dokáže odstrániť mastnotu, nečistoty a zvyšky make-upu, avšak nesmie sa používať ako náhrada čistiaceho gélu/mlieka.

Tonikum je len medzikrok – nanáša sa potom ako si pleť vyčistíte odličovačom a predtým ako aplikujete sérum a krém.

MÝTUS č.3. Toniká s alkoholom na pleť nepatria

Pamätáte si toniká plné alkoholu, ktoré vám na pleti nechávali nepríjemný “vŕzgavý“ pocit, pretože z nej odstránili všetku mastnotu? Takýto typ tonika už je zastaralý, avšak stihol urobiť zlé meno všetkým jeho následníkom.

Alkohol v tonikách nie je nevyhnutne zlý, je však dôležité, aby bol v zložení zastúpený v minimálnom množstve. Zloženie by malo byť navyše doplnené o hydratačné zložky.

Alkohol môže napomôcť lepšej absorpcii produktu a slúži aj ako konzervant.

MÝTUS č.4. Toniká pleť vysušujú

Ak si vyberiete tonikum so správnymi hydratačnými zložkami, nemusíte sa obávať, že vám spôsobí pocit sucha, pnutie alebo iritácie.

Facederma® Pleťové čistiace tonikum obsahuje glycerín, extrakt z aloe vera a panthenol, ktoré pleť hydratujú a upokojujú.

Správna odpoveď na otázku zo začiatku článku je jednoznačná – tónujte, ale vyberajte produkty, ktoré sú k vašej pleti maximálne šetrné.