Blog

Tipy na zdravé mihalnice

Tipy na zdravé mihalnice

Málokedy si uvedomujeme, že mihalnice nie sú len estetickou súčasťou nášho oka. Majú predovšetkým praktický význam, keďže fungujú ako obranné štíty a zabraňujú environmentálnym nečistotám a potu, aby sa dostali do nášho oka. A za to si zaslúžia extra dávku pozornosti a starostlivosti! Okrem pravidelnej výživy v podobe Hairplusu vám prinášame niekoľko overených tipov, vďaka ktorým budú vaše mihalnice dlhšie, pevnejšie a zdravšie.

1. Čistota - pol úspechu

Jemné odličovanie mihalníc je základ. Vyhnite sa používaniu odličovacích obrúskov, radšej stiahnite po jemných tampónoch alebo použite prsty. Tampón priložte na oko a nechajte pôsobiť minimálne 30 sekúnd, aby sa mihalnice odličovačom nasiakli. Makeup sa po chvíli začne roztápať sám, a vy tak nemusíte drhnúť riasy a ani jemnú pokožku očného okolia.

2. Od vodeodolných maskár ruky (aj mihalnice) preč!

Vieme, že vodeodolné maskary sú najlepšie priateľky nielen počas letných horúčav, ale aj v zimnom sychravom počasí. Snažte sa ich používanie limitovať len na špeciálne príležitosti, pretože ich náročné odstraňovanie môže spôsobiť, že mihalnice budú lámavé.

Či už používate klasickú alebo vodeodolnú maskaru, nezabudnite ju meniť cca každé 3 mesiace (tento časový údaj je približný, maskaru vymeňte skôr, ako začne vysychať, šúpať sa, prípadne neobvykle zapáchať).

3. Babská rada nad zlato

Zelený čaj je známy svojimi protizápalovými a antioxidačnými vlastnosťami. Zároveň je bohatým zdrojom polyfenolov, ktoré preukázateľne stimulujú rast vlasov, a tak napomáhajú aj pri raste mihalníc. Vatový tampón ponorte do vychladnutého zeleného čaju a aplikujte na očné okolie aspoň na 5 minút. Okrem pozitívnych vlastností pre mihalnice, vám obklad pomôže aj s opuchmi či vačkami pod očami.

4. Zdravá strava

Doprajte svojim riasam to najdôležitejšie – výživu zvnútra! Správne vybalansovaný jedálniček by mal obsahovať:

  • ovocie a zeleninu bohaté na antioxidanty a vitamíny (špenát, kel, červená repa, paradajky, mrkva, brokolica, kel, bobuľovité ovocie, jablká)
  • zdravé tuky (oriešky, semienka, avokádo)
  • proteíny (vajíčka, ryby, strukoviny)

5. Česanie

Nie, tento tip sa nám sem nezatúlal z postu o zdravých vlasoch. Pravidelné prečesávanie mihalníc kefkami na to určenými napomáha rozdistribuovať oleje po celej dĺžke mihalníc a zlepšuje cirkuláciu.

6. Masáž

Jemná masáž viečok krúživými pohybmi napomáha k lepšej cirkulácii krvi a zlepšeniu prietoku živín, čo môže mať pozitívny vplyv na rast mihalníc. Venujte sa masáži aspoň 5 minút denne. Okrem prekrveného očného okolia je to skvelý spôsob na zmiernenie stresu.