Blog

Na tieto rady dáme krk! Čo (ne)robiť pre hladký krk bez vrások?

Na tieto rady dáme krk! Čo (ne)robiť pre hladký krk bez vrások?

Vo Facederma® klinike sa často stretávame s tým, že klientky zabúdajú venovať pozornosť niektorým oblastiam svojej tváre či tela - napríklad čelu schovanému pod ofinou, chrbtom rúk, dekoltu a predovšetkým krku.

V tomto blogu nájdete pár tipov, ako mať krásny krk vďaka malým zmenám pridaných do vašej dennej rutiny.

TECHNICKÝ KRK

Pojem tech neck pochádza z angličtiny a označuje nevhodné držanie tela pri práci (nielen) s mobilným telefónom. Dlhý predklon hlavy totiž nie je pre človeka prirodzený a v porovnaní s našimi predkami sa dolu pozeráme omnoho častejšie. V takejto polohe sa nielen mnohonásobne zvyšuje záťaž pre chrbticu, jej svaly a väzy, ale zároveň dochádza ku krčeniu kože na krku a následnému vzniku vrások.

Kontrolujte polohu svojho krku pri pozeraní do mobilu/počítača. Nastavte si stoličku tak, aby ste obrazovky mali v úrovni očí.

ŠPECIÁLNE PRÍPRAVKY SÚ ZBYTOČNÉ

Múzy, ušetrite si peniaze. Na krk nanášajte rovnaké produkty, ako nanášate na tvár. Ideálne s obsahom retinoidov (napr. Sérum s vitamínom A) a vitamínu C (Rozjasňujúce sérum). Facederma produkty sú prispôsobené na citlivú slovenskú pleť, preto ich môžete nanášať aj na tenkú pokožku krku. Ak však používate iné, silno koncentrované produkty, zrieďte ich s vašim telovým mliekom a následne vmasírujte.

CVIČENIE

Pravidelne si doprajte gymnastické cvičenia zamerané na spevnenie oblasti krku a sánky. V čase, kedy na sebe nosíme rúška, ich potajomky môžete robiť aj pri nákupe potravín. Pri domácej masáži si doprajte olej plný antioxidantov – napríklad náš Hodvábny alebo Perlový olej.

ČISTENIE

O nanášaní prípravkov na krk ste už určite počuli. Ale čo čistenie krku? Nahromadené nečistoty v póroch a odumreté bunky spôsobujú, že pokožka krku pôsobí matne a bez života. Vďaka exfoliácií a pravidelnému čisteniu bude pokožka prekrvená, a aktívne látky môžu prenikať hlbšie.