Séria Ingrediencie

INGREDIENT 04 BAMBUCKÉ MASLO

INGREDIENT 04 BAMBUCKÉ MASLO

Sú ingrediencie, ktoré sa stanú trendom na určitú dobu. A potom sú tu také, ktoré sú stálicami kozmetických produktov už celé stáročia. Jednou z tých, ktoré nepodliehajú trendom, je práve bambucké maslo. Prečítajte si o benefitoch jednej z najznámejších hydratačných ingrediencií, ktorú nájdete vo všetkých Facederma® krémoch.

1. Hydratačné vlastnosti

Bambucké maslo má schopnosť vytvárať na pokožke ochrannú vrstvu a zadržiavať v nej vodu, čo zaisťuje, že pokožka zostáva hydratovaná a vláčna na niekoľko hodín.

2. Zlepšenie prirodzenej bariéry

Pretože obsahuje niekoľko typov mastných kyselín – vrátane kyseliny linolovej, olejovej, palmitovej a stearovej – ktoré zlepšujú prirodzenú bariéru pokožky, bambucké maslo tiež chráni pokožku pred negatívnymi vplyvmi prostredia.

3. Hojivé a protizápalové vlastnosti

Má rozsiahle protizápalové vlastnosti, vďaka ktorým ukľudňuje a vyživuje podráždenú pokožku. To ho robí vhodným aj pre ľudí s aknóznou pleťou.

4. Mladší vzhľad pleti

Obsahuje vitamíny A a E, ktoré udržiavajú zdravie pokožky v optimálnom stave. Zlepšujú jej pružnosť a chránia ju pred voľnými radikálmi, čo môže napomôcť k redukcii známok starnutia.