Blog

Čo sa stane s vašou pleťou, keď teplota klesne pod 8°C?

Čo sa stane s vašou pleťou, keď teplota klesne pod 8°C?

V zime je pleť vystavená vysokým teplotným rozdielom pri prechode z vykúrených miestností so suchým vzduchom von do mrazu. Navyše, keď v zimnom období klesne teplota na jednociferné hodnoty, oslabuje sa schopnosť mazových žliaz produkovať maz. Práve maz na pleti vytvára bariéru, ktorá chráni pleť pred externými vplyvmi.

Ochranný hydrolipidný film pleti sa skladá z vody (hydro) a tuku (lipos). Keď počas zimy tuková zložka na pleti chýba, pleť sa rýchlo vysušuje. Výsledkom oslabenej bariéry sú rozšírené až popraskané žilky, šupinky, začervenaná a suchá pokožka a nepríjemné pnutie.

Aby pleť bola chránená, lipidy a vlhkosť je potrebné dopĺňať do pleti externe, prostredníctvom vhodne zvolených kozmetických výrobkov. Cez deň odporúčame nanášať olejovité Facederma® Sérum s vitamínom A, v kombinácii s výživným Facederma® Pleťový krém s perlami a kmeňovými bunkami alpskej ruže. Na noc nanášajte hydratačné Facederma® Sérum kyseliny hyalurónovej, na ktoré navrstvite Pleťový krém s hodvábom a kmeňovými bunkami z kostihoja lekárskeho.
 

Pri zimnej pleťovej starostlivosti však zohľadnite váš typ pleti – mastná pleť potrebuje viac vlhkosti ako olejových zložiek, preto nezabúdajte na extra dávku hydratácie. Na suchú pleť môžete okrem séra a krému naniesť ešte kvapku Facederma® Hodvábneho oleja, ktorý svojou konzistenciou pripomína telu vlastný kožný maz.