Blog

Backné alebo akné na chrbte. Čo ho spôsobuje?

Backné alebo akné na chrbte. Čo ho spôsobuje?

Na chrbte je pokožka hrubšia ako na zvyšku tela a nachádza sa na ňom veľké množstvo mazových žliaz. Keď k týmto faktorom pridáme dusivé oblečenie, pot a nesprávnu starostlivosť, vznikajú ideálne podmienky pre množenie baktérií a tvorbu akné. 

V tomto blogu sa dozviete časté príčiny, ktoré môžu akné na chrbte spôsobovať. Akné však môže byť spôsobené aj vážnejšími faktormi, ako je genetika, hormóny alebo emočný stres. O tých sa porozprávame nabudúce.

Múzy, venujte svojmu telu pozornosť a pozorne na ňom sledujte zmeny. Zaslúži si to!

Príčiny vzniku backné:

1. Materiál vášho oblečenia

Váš obľúbený top môže byť najväčším nepriateľom vášho chrbta. Umelé tkanivá v kombinácii s obtiahnutými strihmi vytvárajú mechanické trenie, ktoré upcháva kožné póry.

V materiáloch sa vyhnite polyesteru a siahnite radšej po bavlne, ľane, alebo konopných materiáloch.

3. Posteľná bielizeň

Na plachtách a obliečkach sa počas spánku hromadia odumreté časti našej pokožky. Preto je dôležité ich meniť raz za týždeň, maximálne raz za dva týždne. Na pravidelné menenie nesmieme zabúdať ani pri osuškách. Dôkladne ich po každom použití vysušte, použite maximálne 3 razy a s nikým sa o nich nedeľte.

4. Iné iritácie

Najzásadnejší tip: sledujte sa. Každá z vás, múzy, je jedinečná, a preto vaše akné môžu spôsobovať úplne iné faktory. Príliš utiahnutý ruksak, špinavá stolička v práci, zdieľaná jógamatka, nesprávna aviváž, veľa jednoduchých cukrov v strave.

Svoje pozorovania si zapisujte a možno na príčinu akné prídete samé.