Zaregistrujte sa do nášho vernostného programu a ušetrite pri každom nákupe.
Blog

Čo sa stane s vašou pleťou, ak sa nebudete odličovať?

Čo sa stane s vašou pleťou, ak sa nebudete odličovať?

Nosíme make-up, aby sme prekryli rozšírené póry a vyrážky. Ale čo ak rozšírené póry a vyrážky spôsobilo to, že sme si nedostatočne odstránili make-up? Keď nabudúce budete rozmýšľať o tom, že večerné odličovanie vynecháte, spomeňte si na tento blog. 

1. ZVÝŠENÉ MNOŽSTVO VYRÁŽOK

Ak z pleti neodstránite make-up, baktérie, prebytočný maz a odumreté bunky, tieto nečistoty sa môžu nahromadiť v póroch a následne spôsobovať vyrážky.

2. RIZIKO PREDČASNÉHO STARNUTIA

Regenerácia pleti prebieha predovšetkým v noci. Keď sa večer neodlíčite, nečistoty nahromadené na pleti z celého dňa môžu narušiť schopnosť pokožky obnovovať sa. To môže urýchliť výskyt nových liniek a vrások, a zároveň zvýšiť viditeľnosť tých existujúcich.

3. ZVÄČŠENÉ PÓRY

Maz, ktorý sa v póroch mieša s odumretými bunkami, môže póry upchať, a teda zvýrazniť ich viditeľnosť. Pravidelným čistením póry síce nezmiznú, avšak môžu pôsobiť opticky jemnejšie.

4. DEHYDRATOVANÁ POKOŽKA

Nahromadené odumreté kožné bunky a nečistoty na vašej pleti vytvárajú film, ktorý nedovolí preniknúť aktívnym látkam hlbšie do pleti. Ak aj investujete do kvalitného séra alebo krému, účinky týchto produktov sa nemôžu naplno prejaviť na zle vyčistenej pleti.

5. MDLÝ TÓN, NEROVNÁ TEXTÚRA

Ak vaša pleť pôsobí matne a zašednuto, a navyše má nejednotnú textúru, môže to byť spôsobené práve nánosmi odumretých buniek. Pravidelné dôkladné čistenie vám pomôže odkryť novú, hladkú pokožku.

TIP OD NÁS:

Múzy, poznáte pravidlo 60-tich sekúnd? Je to najjednoduchší skincare tip, ktorý vás nebude nič stáť! Stačí, ak si svoju pleť budete čistiť minimálne 60 sekúnd.

Za 60 sekúnd:

/ zložky vo vašom čistiacom géle stihnú začať pôsobiť

/ pleť sa prekrvuje

/ pokožka je jemnejšia a rozjasnenejšia

/ zlepšuje sa textúra pleti

/ póry sú čistejšie

Pravidlo 60-tich sekúnd nie je žiaden zázrak, ktorý radikálne pretransformuje vašu pleť. Čistiacim gélom nezmyjete svoje hormóny, DNA ani iné faktory, spôsobujúce napr. akné. To, čo sa za 1 minútu však stihne udiať, je že .. DÔKLADNE VYČISTÍTE SVOJU PLEŤ! Ak svoju pleť nečistíte poriadne, zvyšky makeupu môžu viesť k narušeniu kožnej bariéry, suchej, podráždenej pokožke a zhoršenému stavu vyrážok. Pre dôkladné očistenie pleti odporúčame najskôr pleť vymasírovať pomocou Facederma® Čistiaceho mlieka, a následne dočistiť Facederma® Pleťovým tonikom.