Odborné školenie Facederma v Hlohovci
10. marca, 2026

Odborné školenie Facederma v Hlohovci

Vzdelávanie v oblasti kozmetiky je dôležitým krokom k tomu, aby budúce kozmetičky získali nielen teoretické vedomosti, ale aj praktické skúsenosti využiteľné v praxi. Facederma preto pravidelne spolupracuje so školami a podporuje odborné vzdelávanie v oblasti modernej starostlivosti o pleť. Tentoraz sme realizovali odborné kozmetické školenie na Strednej odbornej škole v Hlohovci, ktoré viedla majiteľka Facederma, pani V. Ondríková. Školenie bolo zamerané na prepojenie teoretických poznatkov s praktickými technikami, ktoré sa dnes využívajú v profesionálnej kozmetickej praxi.

Bankovanie pleti ako podpora mikrocirkulácie

Jednou z hlavných tém školenia bolo bankovanie pleti, technika využívaná v modernej kozmetike na podporu mikrocirkulácie, okysličenie tkanív a stimuláciu prirodzenej regenerácie pokožky. Bankovanie pleti môže pomôcť zlepšiť prekrvenie pokožky, podporiť detoxikačné procesy a prispieť k sviežejšiemu vzhľadu pleti. Študenti si túto techniku mohli počas školenia prakticky vyskúšať a naučiť sa správne postupy aplikácie.

Guasha masáž a prirodzený lifting pleti

Ďalšou témou bola Guasha masáž, tradičná technika, ktorá je dnes čoraz častejšie súčasťou profesionálnych kozmetických ošetrení. Guasha masáž podporuje lymfodrenáž, pomáha uvoľniť napätie v mimických svaloch a podporuje prirodzený liftingový efekt pokožky. Počas školenia sa študenti naučili správnu techniku práce, smerovanie masážnych ťahov aj kombináciu tejto metódy s kozmetickými produktmi.

AHA kyseliny v kozmetickej praxi

Súčasťou školenia bola aj odborná časť venovaná AHA kyselinám, ktoré patria medzi najpoužívanejšie aktívne látky v modernej kozmetike. AHA kyseliny podporujú exfoliáciu pokožky, pomáhajú odstraňovať odumreté bunky a stimulujú regeneráciu pleti. Ich správna aplikácia môže prispieť k zjednoteniu tónu pokožky, zlepšeniu textúry pleti a jej sviežejšiemu vzhľadu. Študenti sa počas školenia dozvedeli, ako s týmito látkami pracovať bezpečne a efektívne.

Praktické skúsenosti pre budúce kozmetičky

Cieľom školenia bolo priniesť študentom nové odborné poznatky a praktické skúsenosti, ktoré môžu využiť vo svojej budúcej kozmetickej praxi. Na záver školenia prebehlo odovzdanie certifikátov o absolvovaní, ktoré potvrdzujú získané vedomosti a praktické zručnosti.

Ďakujeme Strednej odbornej škole Hlohovec za príjemnú spoluprácu a všetkým študentom za ich aktívny prístup a záujem o kozmetické vzdelávanie.

Ďalšie čítanie

  • Krása ako súčasť zdravia Krása ako súčasť zdravia
    15. apríla, 2026

    Krása ako súčasť zdravia